marketingowy-harpagan.pl

W branży jubilerskiej jest dużo firm. Jakie cechy łączą ich produkty? Po pierwsze surowce, które wykorzystują do produkcji jubilerskich linii, a także jakimi dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skoncentrujemy się na te drugie. Podzielimy je i krótko przybliżymy.

Syntetyczne kamienie – pozostają z reguły produkowane saletry potasowej, a prościej ze specjalistycznego szkła. Styliści często wykorzystują je w platerowanych kolekcjach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe generalnie charakteryzuje się wysokim współczynnikiem załamania światła. Pozostaje także widocznie cięższe od tego powszechnego. Wiodącym fabrykantem tego surowca pozostaje zachodnia firma Swarovski.

Cyrkonia |to} kolejny często wykorzystywany dodatek. Ten kamień produkuje się od początku do końca sztucznie. Cyrkonia jest niezwykle twarda, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży jubilerskiej sama cyrkonia popularny jest krótko, powstaje w wysokiej temperaturze. Cóż, największą zaletą pozostaje niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie są to najbardziej wartościowe z rodziny materiałów wykańczających wyroby złotnicze. Znamy ich na świecie całkiem dużo. Ale, teraz zawęzimy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja berylu. Dla amatorów, to ten zielony. Cieszy się popularnością kobiet i kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty oraz kruchy.

Rubiny są nieomalże najcenniejszym kamieniem szlachetnym, co więcej należą do gatunku korundów. Słynnąe swojej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny są krwistoczerwone w ich czasami możemy zaobserwować głębię koloru.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry należą do rodziny korundów. Z reguły są granatowe. Duża liczba jubilerów tworzy go chemicznie.

Diamenty – można pisać stosunkowo długo. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich materiałów oraz również najwięcej warte.

Omówiliśmy najczęstsze wykończenia używane do dekorowania biżuterii. Jednak, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan